Az értékesítési vezető feladatairól
2013. Május 27.
1. Tanítsa – taníttassa meg, hogyan kell eladni ás lezárni.
2. Rakassa rendbe az adatbázist.
3. Vezettessen statisztikákat.
4. Kvótázza be az eladási lépéseket.
5. Gondoskodjon a kipostázásokról, és telefonokról, és a találkozókról.
6. Cseréljen le mindenkit, aki nem hozza a kvótákat.
Az ügyvezető, vagy a kereskedelmi igazgató értékesítési feladatai a következők lehetnek:
1. Eladási utak, bevált módok fenntartása.
2. Szöveg modulok kialakítása.
3. Konkurencia kezelés.
4. Új utak próbaszerű keresése.
Eladási utak, bevált módok fenntartása:
Sok cég ér el szép sikereket azáltal, hogy konkrét eladási csatornákat működtet. Valamennyi ilyen dolgot rögzíteni kell, és folyamatosan végrehajtani. Például a VIP külföldi partnereket meghívni egy disznóvágásra, amin csak az értékesítők, a partner menedzsmentje, feleségeik, és a cégünk vezetői vannak ott. Ha ez bevált, akkor minden évben szervezni kell. Vagy egy szórólap nagyon jól működött tíz éve, azóta nem használtuk. Megkeressük újra, és újsághirdetésben, és szórólapban is elkészítjük, és még mindig bevételt hoz.
Szövegmodulok kialakítása:
Vezetői döntés kell, hogy legyen, és vezetői engedélyhez kötött, hogy az értékesítők, ügyfélszolgálati munkatársak hogyan és mit mondhatnak a termékekről, szolgáltatásokról, különben nem fog működni a céges stratégia. Oda lesz a pozicionálásunk, és kidobhatjuk a felméréseink eredményét is. Az értékesítés nem mehet gondolomformán. Majdnem olyan szigorúan kell kezelni, mint ahogy filmek készítésénél a forgatókönyvet. Sok értékesítő okozta már cégének vesztét azáltal, hogy belekezdett egy marketing hadjáratba, amivel átpozícionálta a céget, és senki nem jött rá arra, hogy miért maradtak el az eladások, aztán a vevők.
Konkurencia kezelés:
Kezdetben volt időnk figyelni a konkurenciát, és talán egy lépéssel előrébb járni, mint ők. Aztán nagyobb lett a cégünk, és lehet, hogy már nem volt időnk kiállításokra járni, itthon és külföldön. Nem jelöltünk ki egy munkatársat arra, hogy ezt napi szinten végezze, lehet részidőben is. Ha a konkurencia kitalál egy kampányt, akkor nekünk lehet, hogy változnunk kell. Lehet, hogy a kampánya végrehajtása során fény derül egy gyenge pontjára, és ezt egyből ki lehetne használni. Lehet, hogy egy lépés előre jelzi, hogy egy termékcsoportunkról le kell mondanunk. Ha nem rendelkezünk információval még ideje korán, akkor nagy meglepetések érhetnek minket.
Új utak próbaszerű keresése:
Ez bizony vezetői feladat. Cégünknek nem engedhetjük meg, hogy kísérleti labor legyen. Sok esetben tapasztaltam, hogy egy értékesítő, amikor már évről évre a legjobb volt a csapatban, elkezd kísérletezni, csak mert unatkozik. A szokásos tevékenységeit pedig nem végzi. Vagy az ügyvezető állítja át a céget valami egy új rögeszmére, a remélt profit reményében, és a cég több hónapig nem keres pénzt, mert a rutin dolgokból semmit nem tettek meg, és az ügyfeleket elhanyagolták. Ezért a vezető felügyelete alatt kell létrehozni egy különálló teamet, amely a kísérletezést végzi, a cég maradéka pedig a szokásos dolgokat teszi. Kicsi cégnél a kísérletező team az ügyvezető egy személyben. Neki ilyenkor külön csak erre kijelölt időpontokat kell meghatároznia. Nem lesz folyamatos fejlődés, ha nem tesznek erőfeszítést, hogy új eladási utakat, termékeket, szolgáltatásokat találjanak ki.
Szakértői jelentések a cégtulajdonosnak
- A várakozásoknak megfelelően alakultak a munkaerő-piaci adatok a szakértők szerint
- Az új Földtörvény hatásai az agráriumban
- KSH: májusban tovább csökkentek az ipari termelői árak
- Növekvő pályán tartja magát az építőipar
- Magyarország is építi innovációs ökoszisztémáját
- A The Riverside Company szerint érdemes befektetni a régióban
- Manpower: a magyar cégek harmada nehezen talál megfelelő munkaerőt, főként szakmunkások, mérnökök hiányoznak
- Bisnode: nővelték bevételüket az internetes kereskedők
- Bisnode: évek óta veszteséges a vendéglátóipar
- Ezer milliárdos beruházási igény az állattenyésztésben
V Pont bemutató:
Döményné Halász Éva
Dunaújváros
Miért kell egy jó könyvelő?
Mert egy jó könyvelő mellett a cég vezetője idejét, energiáját a vállalkozás legfontosabb céljára, a bevételszerzésre tudja fordítani.
Egy jó könyvelő több módon segíti a cég vezetőjét. Nemcsak könyvel, hanem tanácsot is ad, hogy a vállalkozás elszámoljon minden költséget, amit el lehet, de semmi olyat ne számoljon el, amiért egy ellenőrzés során büntetés járhat. Naprakészen tartja a vállalkozás nyilvántartásait. A jó könyvelő időben, nemcsak napokkal a fizetési határidő előtt tájékoztatja a vállalkozás vezetőjét, hogy mik az esedékes adó-, és járulékfizetési kötelezettségei.
Adó Fortély KFT
Miskolc
20 éves szakmai gyakorlattal és tapasztalattal rendelkezünk, amit a vállalkozások érdekében kívánunk hasznosítani.
Kiemelt figyelmet fordítunk a szabályszerűségre, precizitásra és naprakészségre.
Az adó- és számviteli szabályok betartása mellett minden vállalkozás esetében figyelembe vesszük a könyvelés egyedi sajátosságait.
Ügyfeleinket érthető és hasznosítható információkkal látjuk el a gazdasági helyzetükről.
Stircula Könyvelőiroda Kft.
Vác
Mikro- és kisvállalkozások, egyéni vállalkozók teljes körű, minőségi könyvelését és bérelszámolását végezzük reális áron, napra készen.