Apcom: új nagykereskedelmi modellre van szükség a magyar informatikai piacon

2013. Március 21. 09:20

A változó vásárlói preferenciák és gazdasági környezet által támasztott piaci kihívások új üzleti modell kialakítását követelik meg az informatikai nagykereskedelmi vállalatoktól Magyarországon, már csak a piac viszonylag kis mérete miatt is - mondta Szeidl Tibor, az Apcom Hungary Kft. ügyvezető igazgatója sajtótájékoztatón Budapesten.

Kiemelte, hogy az informatikai piaci forgalom Magyarországon az IDC amerikai piackutató vállalat kimutatásai szerint 5 százalékkal növekedett tavaly, jóval kisebb mértékben a régióra jellemző 7-8 százaléknál. Az, hogy volt egyáltalán némi növekedés, csak a keresleti szerkezet átalakulásának volt köszönhető. Az okostelefonok és táblagépek térnyerése nélkül a teljes informatikai piaci forgalom csökkent volna tavaly, hiszen az informatikai szolgáltatások és a szoftvereladások is csökkentek, 3, illetve 4 százalékkal.

A kormányzati informatikai kiadások harmadára estek vissza. A régióban 2007 óta Magyarországon csökkentek a legnagyobb mértékben a kormányzati informatikai kiadások - jegyezte meg.

Az IDC számításai szerint az idén három százalék körüli mértékben növekedhet a magyar IT-piac.

Az ingadozó kereslet és a csökkenő erőforrások függvényében még szembetűnőbbé vált az informatikai nagykereskedelmi piac telítettsége Magyarországon. Az informatikai vállalatok egy része a romló piaci kondíciókra márkaképviselete leépítésével, valamint egyre több és komplexebb feladat disztribútorokra való áthárításával reagált.

A jelenleg ismert disztribúciós modellek azonban már nem minden gyártó esetében képesek hatékonyan támogatni az átalakult vállalati igényeket, ezért olyan új disztribúciós formára van szükség, amely a gyártókat és viszonteladókat egyaránt teljes körűen támogatni tudja.

Az Apcom Hungary Kft. az új piaci kihívásokra a dedikált disztribúciós modellben találta meg a választ. A dedikált disztribúció az eddig alkalmazott nagykereskedelmi üzleti modelleknek egy új, magasabb fejlődési fokozata, amely a viszonteladók mellett elsősorban a gyártó partnerek igényeire összpontosít - mondta az ügyvezető.

Az Appcom Hungary Kft., az egyebek között az Apple, IBM, SAP, HP, Oracle, Intel és Cisco termékeit forgalmazó Midis Group tagjaként 2011-ben alakult meg, és 2012-ben 6,9 milliárd forint forgalmat bonyolított. A vállalat saját ismeretei szerint a 3-6. helyen áll a magyarországi informatikai eszköz és szoftver nagykereskedelmi piaci rangsorban. A vállalat az idén 30 százalékos árbevétel növekedést tervez, ebből 20 százalékpontot új ügyfelek megszerzésével kíván elérni.

« Vissza a Szakértői jelentésekhez

Vállalkozói Szemléletű Könyvelő Irodák Magyarországon

Keresse a V licenccel rendelkező könyvelőket!

V Pont bemutató:

Egyenleg 94 Bt logo

Egyenleg 94 Bt

Miskolc

Cégünk 1994 óta foglalkozik vállalkozások könyvelésével, melynek jellemzője a pontos, megbízható. NAPRAKÉSZ könyvelés. Cégünk munkatársa Gazdasági Főiskolai képesítéssel is rendelkezik, melyet számviteli szakértő szakon végzett. Szakmai felelősségbiztosítással rendelkezünk, ezért a bizonyíthatóan általunk elkövetett hibákért anyagi felelősséget is vállalunk. vállaljuk továbbá a NAV, OEP, előtti képviseletet. Szerződésben állunk jogi szakemberekkel, akik vállalják cégek alapítását.

ABACUS DUO Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. Törökné Halász Zsuzsanna bejegyzett könyvvizsgáló logo

ABACUS DUO Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. Törökné Halász Zsuzsanna bejegyzett könyvvizsgáló

Békéscsaba

Ha hosszú távra keres partnert a számviteli, adózási feladatainak ellátására, és egy személyes, kizárólag Önt kiszolgáló könyvelő irodát keres, akkor mi vagyunk azok.
Egy könyvelő iroda, amely csak az Öné.

LM-PRAXIS BT logo

LM-PRAXIS BT

SZOMBATHELY

Mindazoknak, akik nemcsak a naprakész könyvelést igénylik, hanem tevékenységükhöz adótanácsadást, döntésükhöz segítséget, az eredményes munkához együttműködést, megfelelő naprakész szakmai hátteret, a mai vállalkozói igényeknek megfelelő komplex szolgáltatást!

További vállalkozó szemléletű könyvelő irodák

Hirdetés: Egyénivállalkozó