Esettanulmány az internetes csalásról
2012. November 27. 16:15
Huszonötmillió dollár kárt okozott egy internetes csalásokra szakosodott román bűnszövetkezet, amelyet kedden számoltak fel a hatóságok.
A román szervezettbűnözés-ellenes ügyészség közlése szerint a bandának tizenhat tagja volt, akik mintegy félmillió bankkártya adatait szerezték meg törvénytelenül, és hamis bankkártyákkal kereskedtek.
A román hatóságok kedden harminchat házkutatást tartottak Bukarestben és Románia több nagyvárosában, így Brassóban, Galacon és Temesváron, valamint Vrancea és Ilfov megyében.
A gyanúsítottak informatikai szolgáltatásokat nyújtó cégeket alapítottak, amelyeknek fő tevékenysége más kereskedelmi társaságok informatikai rendszerének és infrastruktúrájának a karbantartása volt. Az ügyészség szerint a banda tagjai így ismert külföldi olajcégek és élelmiszerüzletek rendszeréhez fértek hozzá, és megszerezték ez utóbbiak ügyfeleinek bankkártyaadatait.
A bűnszövetkezet tagjai ezeket az adatokat arra használták, hogy hamis bankkártyákkal kereskedjenek, de a bankkártya-tulajdonosok pénzéhez is hozzáfértek.
Például 2011 decembere és 2012 októbere között egy internetes bolt révén 68 ezer hamis kártyát adtak el, és 272 ezer dollár haszonra tettek szert ezáltal. Az ügyészség szerint félmillió bankkártyát használtak fel törvénytelenül, a kár értéke meghaladja a 25 millió dollárt.
A román média információi szerint a bűnszövetkezet leleplezésében az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI és a brit titkosszolgálat is részt vett.
Szakértői jelentések a cégtulajdonosnak
- A várakozásoknak megfelelően alakultak a munkaerő-piaci adatok a szakértők szerint
- Az új Földtörvény hatásai az agráriumban
- KSH: májusban tovább csökkentek az ipari termelői árak
- Növekvő pályán tartja magát az építőipar
- Magyarország is építi innovációs ökoszisztémáját
- A The Riverside Company szerint érdemes befektetni a régióban
- Manpower: a magyar cégek harmada nehezen talál megfelelő munkaerőt, főként szakmunkások, mérnökök hiányoznak
- Bisnode: nővelték bevételüket az internetes kereskedők
- Bisnode: évek óta veszteséges a vendéglátóipar
- Ezer milliárdos beruházási igény az állattenyésztésben
V Pont bemutató:
Adó-Averzió 2002 KFT
Budapest XI. kerület
Az Adó-Averzió 2002. Ügyviteli és Szolgáltató Kft. 2002. évében alakult. Tagjai 1994. évében alakították meg az Adó-Averzió Betéti Társaságot.
A Kft. tulajdonosai 20-30 év szakmai gyakorlattal rendelkeznek vállalkozási, költségvetési és nonprofit területen.
Regisztrált mérlegképes könyvelők ezen szakterületeken. Adótanácsadói és építőipari árszakértői oklevéllel rendelkeznek.
Egyenleg 94 Bt
Miskolc
Cégünk 1994 óta foglalkozik vállalkozások könyvelésével, melynek jellemzője a pontos, megbízható. NAPRAKÉSZ könyvelés. Cégünk munkatársa Gazdasági Főiskolai képesítéssel is rendelkezik, melyet számviteli szakértő szakon végzett. Szakmai felelősségbiztosítással rendelkezünk, ezért a bizonyíthatóan általunk elkövetett hibákért anyagi felelősséget is vállalunk. vállaljuk továbbá a NAV, OEP, előtti képviseletet. Szerződésben állunk jogi szakemberekkel, akik vállalják cégek alapítását.