Faktoringgal terjeszkednek a takarékok a kkv-piacon

2012. Szeptember 05. 11:07

Új stratégiával lép ősszel a piacra a TakarékBank kizárólagos tulajdonába került Next Faktor Zrt., új nevén a Takarék Faktorház, amely a takarékok kis- és középvállalkozói (kkv) ügyfélkörére alapozva öt éven belül mintegy 50 milliárdra növelné jelenlegi 17 milliárd forintos forgalmát.

A TakarékBank a német DZ Bank érdekeltségébe tartozó VR Factorem GmbH kivásárlásával nemrég 100 százalékra növelte korábbi 24 százalékos tulajdonrészét a Next Faktor Zrt.-ben. A kizárólagos magyar tulajdonba került faktorcég a bank közleménye szerint a TakarékBanktól kapott forint- és devizaforrásokra alapozva bővítheti szolgáltatását.

"A jövőben a takarékszövetkezeti integráció lesz a Takarék Faktorház fő értékesítési csatornája, így a takarékszövetkezetek mintegy 300 ezer kis- és középvállalkozói ügyfele számára a meglévő hagyományos forgóeszköz-finanszírozási hitelkonstrukciók mellett egy új, rugalmas instrumentum is a rendelkezésre áll" - idézi a közlemény Szabó Leventét, a TakarékBank vezérigazgató-helyettesét, a Takarék Faktorház igazgatóságának elnökét.

A faktoring sokszor az egyetlen forrásszerzési lehetőség a tőkehiányos és likviditási gondokkal küszködő magyar kkv-k számára, ugyanis a faktorcég alapvetően nem a finanszírozást igénylő kkv, hanem a vevő bonitását vizsgálja, s a jó fizetőképességű vevőkkel szembeni követeléseket tárgyi fedezet nélkül előlegezi meg - a vevőnek beszállító - kisvállalkozás számára. Ez a szolgáltatás megoldás lehet minden olyan kkv számára, amely önmagában nem lenne hitelképes, de piacképes termékkörrel és jó bonitású vevőkörrel bír.

Szabó Levente szerint a rövid lejáratú, likviditást javító banki hitelek iránt továbbra is élénk a kereslet, hiszen a magyar kis- és középvállalkozások nem rendelkeznek olyan likviditási tartalékkal, amely lehetővé teszi a készletek lassabb forgási sebességének, valamint a megnövekedett fizetési határidők önálló áthidalását. Erre az egyik legrugalmasabb megoldás a faktoring. A többi között ennek köszönhető az üzletágban a pénzügyi válság kitörése óta tapasztalható jelentős bővülés. Az országos faktoring-forgalom 2009-2011 között csaknem 20 százalékkal bővült, s tavaly 888 milliárd forintra rúgott.

A TakarékBank a következő időszakban az eddiginél jóval dinamikusabb üzleti bővülést vár el új leányvállalatától, amihez a szükséges forrásokat a rendelkezésére bocsátja. Az üzleti tervek szerint a Takarék Faktorház forgalmát a következő öt évben megháromszoroznák.

« Vissza a Szakértői jelentésekhez

Vállalkozói Szemléletű Könyvelő Irodák Magyarországon

Keresse a V licenccel rendelkező könyvelőket!

V Pont bemutató:

Dorothy-Mobil Kft logo

Dorothy-Mobil Kft

Budapest XXIII. kerület

Molnár Erzsébet, regisztrált mérlegképes könyvelő, a Dorothy-Mobil Kft ügyvezetője vagyok. 1990 óta végzek könyvelést vállalkozóként. Társaságunk 2011-ben alakult, fő tevékenység: Számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenység.
Irodám egyéni vállalkozók, gazdasági társaságok és egyéb szervezetek teljes körű ügyviteli feladatait látja el. – Könyvelés, bérszámfejtés, adó-, számviteli- és üzletviteli tanácsadás, cégátvilágítás, alapítás, módosítás, stb - Fő elvem az ügyfélbarát

Szentmár Kft. logo

Szentmár Kft.

Dunakeszi

Kis- és középvállalkozások részére vállalok bérszámfejtést, könyvelést, adóbevallások elkészítését, mérlegbeszámoló összeállítását, Adóellenőrzések során hatóságok előtti képviseletet.
Induló vállalkozások részére tanácsadást, hogy a tevékenységüknek és feltételeiknek legmegfelelőbb vállalkozási formát tudják kiválasztani.

LM-PRAXIS BT logo

LM-PRAXIS BT

SZOMBATHELY

Mindazoknak, akik nemcsak a naprakész könyvelést igénylik, hanem tevékenységükhöz adótanácsadást, döntésükhöz segítséget, az eredményes munkához együttműködést, megfelelő naprakész szakmai hátteret, a mai vállalkozói igényeknek megfelelő komplex szolgáltatást!

További vállalkozó szemléletű könyvelő irodák

Hirdetés: Nyaraljon a spanyol tengerparton